Grootste objectieve website voor
 complementaire en alternatieve geneeskunde
Beoordeling
Definities
Maatschappij
Kosteneffectief
Science
Onderwijs
Student
Politiek
Gezondheidscolumn
Ziekten
AIDS en HIV
Alzheimer
Angst en Depressie
Artrose
Astma
Beroerte
Burnout
Candida
Cholesterol
Chronische pijn
Crohn
Depressie
Diabetes
Dystrofie
Eczeem
Fibromyalgie
Hartproblemen
Hoge Bloeddruk
Hooikoorts
Kanker
Migraine en hoofdpijn
Multiple sclerose
Parkinson
Prostaatvergroting
Reuma
RSI
Slaapproblemen
Vermoeidheid
Vrouwenziekten
Meest gebruikte behandelwijzen
Acupunctuur
Wetenschap
Manuele Therapie
Supplementen
Homeopathie
Fytotherapie
Natuurgeneeswijze
Antroposofie
Andere behandelwijzen
Energetisch
Bioresonantie
Traditioneel
Biologisch
Manipulaties
Lichaamswerk
Meditatie
Hypnose
Yoga
Qigong
Biofeedback
Overige
Boekbespreking
Spreuken
Tegengif
Documenten
TV programma Uitgedokterd
Engish Articles
DISCLAIMER
Home arrow Meest gebruikte behandelwijzen arrow Acupunctuur arrow Merid: Infrarood acupunctuur?
Merid: Infrarood acupunctuur?
Share |
Na de bioresonantie, therapie met licht. De biofotonen therapie. Starlight. Sterre licht, we bespraken al op deze website dat de vader van de biofotonen Professor Popp de hele biofotonen machines oplichterij vindt. Nu weer een nieuwe machine: De Merid. Een apparaat dat gebruik maakt van infrarood licht op de acupunctuurpunten. Wederom behoort de Merid tot de groep der waardeloze apparaten waarmee de consument geld uit de zak geklopt wordt. 

De beschrijving op de website www.acupunctuurdirect.nl is aldus:

De Merid biedt een revolutionaire oplossing voor artsen en therapeuten om middels infrarood licht de werking van de orgaansystemen te kunnen meten en behandelen. De meting gebeurt middels infrarood licht op de uiteinden van de handen en voeten. Hierbij wordt met infrarood licht gemeten wat het vermogen is van het celinformatiesysteem in het lichaam om licht op te nemen. Daar waar sprake is van fysieke pathologie of emotionele stress op de organen wijken de links en rechts metingen eenduidig af. Deze onbalans patronen zijn in de afgelopen 15 jaar onderzocht en gecorreleerd met andere klinische meetwaarden. 

Helaas is dit kritiekloos overgenomen van de producent Sanet Medical BV. We citeren wat de producent over dit apparaat zegt:

Sanet Medical BV biedt met de Merid een revolutionaire oplossing voor artsen en therapeuten om middels infrarood licht de werking van de orgaansystemen te kunnen meten en behandelen.

De meting gebeurt middels infrarood licht op de uiteinden van de handen en voeten. Hierbij wordt met infrarood licht gemeten wat het vermogen is van het celinformatiesysteem in het lichaam om licht op te nemen.

Daar waar sprake is van fysieke pathologie of emotionele stress op de organen wijken de links en rechts metingen eenduidig af. Deze onbalans patronen zijn in de afgelopen 15 jaar onderzocht en gecorreleerd met andere klinische meetwaarden. 

Objectief en reproduceerbaar
De Merid biedt middels infrarood licht een eenvoudige en betrouwbare manier om de energetische status van de orgaansystemen binnen vijf minuten objectief te meten. Aangezien infrarood licht geen hinder ondervindt van zaken zoals vochtige, koude handen of druk op de huid, zoals die bij andere methodes gangbaar zijn, is de meting zeer objectief en reproduceerbaar.

Regulier verifieerbaar
Vijftien jaar onderzoek met de Merid heeft uitgewezen welke relaties er zijn tussen de energetische status van het celinformatiesysteem in het lichaam en reguliere meetwaarden zoals bloeddruk, suikerspiegel, bloedwaarden en dergelijke. Deze bevestigen de metingen van de Merid.

Snel en effectief
Zowel het meten als behandelen gaat zeer snel en effectief. De meting wordt uitgevoerd op de 24 Biologisch Actieve Punten en duurt gemiddeld slechts vijf minuten. Een behandeling duurt tussen de vijf en vijftien minuten en heeft altijd als doel om naar een energetische balans situatie te komen.

Behandeling meteen merkbaar
De behandling is direct en eenduidig merkbaar voor de patiënt. De onbalans tussen de linker en rechter meting wordt via behandeling door infrarood licht met een frequentie van 28Hz zeer effectief opgeheven. Hierbij ervaart de patient een spontane warmte sensatie als dit gebeurt hetgeen meteen het succes van de behandeling aangeeft. Middels een controlemeting is dit eenvoudig te controleren. 

Het MERID systeem is weer een voorbeeld van het zogenaamde meten is weten syndroom. Als we iets kunnen meten, lijkt het objectief en neigen patienten ertoe het ook te geloven. Erger is dat therapeuten dat ook denken. En zelfs artsen in Nederland gebruiken deze bizarre apparaten.

Vooralsnog blijkt uit geen enkel onderzoek dat een machine als de MERID toegevoegde waarde heeft, en er is bij ons geen enkel klinisch onderzoek bekend. 

Share |

Commentaar
Schrijf commentaar
Naam:
Onderwerp:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
© Copyright 2012 Stichting voor innovatief onderzoek en onderwijs
van complementaire behandelwijzen. Alle rechten voorbehouden.