Grootste objectieve website voor
 complementaire en alternatieve geneeskunde
Beoordeling
Definities
Maatschappij
Kosteneffectief
Science
Onderwijs
Student
Politiek
Gezondheidscolumn
Ziekten
AIDS en HIV
Alzheimer
Angst en Depressie
Artrose
Astma
Beroerte
Burnout
Candida
Cholesterol
Chronische pijn
Crohn
Depressie
Diabetes
Dystrofie
Eczeem
Fibromyalgie
Hartproblemen
Hoge Bloeddruk
Hooikoorts
Kanker
Migraine en hoofdpijn
Multiple sclerose
Parkinson
Prostaatvergroting
Reuma
RSI
Slaapproblemen
Vermoeidheid
Vrouwenziekten
Meest gebruikte behandelwijzen
Acupunctuur
Manuele Therapie
Supplementen
Homeopathie
Fytotherapie
Natuurgeneeswijze
Antroposofie
Andere behandelwijzen
Energetisch
Bioresonantie
Traditioneel
Biologisch
Manipulaties
Lichaamswerk
Meditatie
Hypnose
Yoga
Qigong
Biofeedback
Overige
Boekbespreking
Spreuken
Tegengif
Documenten
TV programma Uitgedokterd
Engish Articles
DISCLAIMER
Home arrow Ziekten arrow Angst en Depressie arrow Angst en depressie algemeen
Angst en depressie algemeen
Share |

Bij de behandeling van angsten en depressies zijn veel vetschillende medische en psychologische behandelingen mogelijk, die allen tot de mainstream van de geneeskunde behoren. Bijvoorbeeld de medicamenteuze behandeling van angsten met benzodiazepines, of die van depressies met serotonine antidepressiva of klassieke antidepressiva.

Veel patienten willen echter liever niet langdurig met dat soort medicamenten behandeld worden. Men moet zich wel realiseren, dat je niet zomaar kan stoppen met een antidepressivum of anxiolyticum. Dat moet altijd in overleg met de huisarts of specialist gebeuren, anders komen er ongelukken van. Een depressie kan bijvoorbeeld dan weer enorm in hevigheid toenemen, en als je opnieuw antidepressiva neemt, zijn die dan soms minder werkzaam. Stap dus nooit zonder meer over op andere behandelwijzen!

Voor angsten en depressies zijn veel complementaire en alternatieve methoden onderzocht, en diverse met goed gevolg. Zo zijn bepaalde fytotherapeutica, zoals Sint Janskruid van bewezen nut bij de behandeling van lichte tot matige depressies, en Valeriaan en Melisse bij angst stoornissen. Ook vette vis eten lijkt relevant bij depressies.

De laatste jaren is vooral de waarde van de mindfulness bij de behandeling van angsten en depressies duidelijk geworden. En tenslotte is bewegen, minstens een half uur per dag gewoon wandelen, enorm belangrijk.

Share |

Commentaar
Schrijf commentaar
Naam:
Onderwerp:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

Catharina - vitamine D 21-02-2012 17:20:38
Inmiddels zijn hele goede resultaten te bereiken met hoge dosering van vitamine D.
Als ook een goede Natuurlijke multi-vitamine.[Let op de E-nummers en kleurstoffen dit is gif voor ons lichaam ] En ben heerlijk de winter door gekomen.
Vera 02-02-2012 14:31:44
3132





Vera - Depressie
02-02-2012 14:31:22







IK ben niet goed in schrijven,
ik ben gestopt met antidepressiva in jullie,
nu krijg ik steeds minder zien om iets te doen en ben constant moe,nu een week slik ik 5-htp,maar is niet zo goed ik ziet niet lekker in mijn veel. Ik zou leuk vinden als u wilt mij raad geven wat moet ik nemen bij angst en depressie.
Arstike bedankt, fijne dag nog.
Vera






]]>

]]>1
Vera - Depressie 02-02-2012 14:31:22
IK ben niet goed in schrijven,
ik ben gestopt met antidepressiva in jullie,
nu krijg ik steeds minder zien om iets te doen en ben constant moe,nu een week slik ik 5-htp,maar is niet zo goed ik ziet niet lekker in mijn veel. Ik zou leuk vinden als u wilt mij raad geven wat moet ik nemen bij angst en depressie.
Arstike bedankt, fijne dag nog.
Vera
E. van Sonderen - angsten en depressies 21-09-2009 13:19:36
Vaak is het niet voldoende om bij angststoornissen valeriaan en melisse te gebruiken, of te mediteren, of veel lichaamsbeweging te nemen (hoewel dat laatste nog het meeste helpt.) Lichaamstherapie, ïnner child work", bio-energetica, Emotional Freedom TEchnique, (EFT) en Somatic Experience (SE) zijn allemaal nuttige therapeutische benaderingen, soms in samenwerking met anti- anxiety medicijnen. Praattherapie lost zelden een angststroonis op!
 
© Copyright 2012 Stichting voor innovatief onderzoek en onderwijs
van complementaire behandelwijzen. Alle rechten voorbehouden.