Grootste objectieve website voor
 complementaire en alternatieve geneeskunde
Beoordeling
Definities
Maatschappij
Kosteneffectief
Science
Onderwijs
Student
Politiek
Gezondheidscolumn
Ziekten
AIDS en HIV
Alzheimer
Angst en Depressie
Artrose
Astma
Beroerte
Burnout
Candida
Cholesterol
Chronische pijn
Crohn
Depressie
Diabetes
Dystrofie
Eczeem
Fibromyalgie
Hartproblemen
Hoge Bloeddruk
Hooikoorts
Kanker
Migraine en hoofdpijn
Multiple sclerose
Parkinson
Prostaatvergroting
Reuma
RSI
Slaapproblemen
Vermoeidheid
Vrouwenziekten
Meest gebruikte behandelwijzen
Acupunctuur
Manuele Therapie
Supplementen
Homeopathie
Fytotherapie
Natuurgeneeswijze
Antroposofie
Andere behandelwijzen
Energetisch
Bioresonantie
Traditioneel
Biologisch
Manipulaties
Lichaamswerk
Meditatie
Hypnose
Yoga
Qigong
Biofeedback
Overige
Boekbespreking
Spreuken
Tegengif
Documenten
TV programma Uitgedokterd
Engish Articles
DISCLAIMER
Home arrow Boeken arrow Borderline, de mythe doorbroken
Borderline, de mythe doorbroken
Share |

Borderline, de mythe doorbrokenAuteurs: Caroline Vogels, Chris Deleu, Christine De Vrieze, Diane Ruthgeerts en Frederique Van den EyndeISBN: 9789034191670 Uitgever: Standaard Uitgeverij Informatief, Aantal blz: 104, prijs: 15,00. Bestellen via: www.standaarduitgeverij.be/medisch

Een boeiend, makkelijk leesbaar boek, dat het borderline syndroom neerzet vanuit de ervaring die de auteurs opgebouwd hebben in de praktijk. Dus geen theoretisch betoog, maar een herkenbaar vefrhaal met veel casus materiaal erbij. De auteurs zijn Caroline Vogels, psychiater, Chris Deleu, psycholoog en dialectisch gedragstherapeut, Christine De Vrieze, hoofdverpleegkundige en vaardigheidstrainer in de dialectische gedragstherapie en Diane Ruthgeerts, pessopsychotherapeute. Zij werken samen in een multidisciplinair team in het Psychiatrisch ziekenhuis Sint-Camillus in Gent. Dat maakt het boek zo prakrijk gericht en leesbaar.

Borderline, dat is de diagnose. En meteen onstaan de mythes. Hopeloos geval, manipulerende mensen, met veel misbruik in het verleden.In dit boek worden dit soort mythes doorbroken en de auteurs introduceren de dialectische gedragstherapie als therapeutische ingang. Dit is een variant van cognitieve gedragstherapie, waarbij inzichten vanuit het Zen boeddhisme gecombineerd worden met gedrags-analyse. Dit wordt een wekelijkste therapie sessies uitgewerkt, onder anderen met behulp van mindfulness, ter aanvulling van nieuwe gedragsstrategieen. Er wordt gezocht naar een mooi evenwicht tussen acceptatie via de invalshoek van mindfulness en verandering. Omdat dat nogal theoretisch klinkt, wordt dat belicht vanuit de dagelijkse praktijk van het werken met de patienten.Ook niet reguliere vormen van lichaamswerk worden ingezet, zoals de Pesso benadering. Zeer innovatief!Een leuk, klein handzaam boekje, waar lateraal gekeken wordt naar de behandeling van de borderline patient. Een aanrader voor behandelaars van deze doelgroep. Echt een voorbeeld van Geintegreerde Geneeskunde, de behandelaars putten uit verschillende tradities om zo een mooie en passende coctail neer te zetten!

Gerelateerde artikelen

Share |

Commentaar
Schrijf commentaar
Naam:
Onderwerp:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

John DW - Standaard Uitgeverij 27-11-2007 17:15:49
Wie het boek wil bestellen kan terecht op de website van Standaard Uitgeverij: www.standaarduitgeverij.be/medisch
 
© Copyright 2012 Stichting voor innovatief onderzoek en onderwijs
van complementaire behandelwijzen. Alle rechten voorbehouden.