Grootste objectieve website voor
 complementaire en alternatieve geneeskunde
Beoordeling
Definities
Maatschappij
Kosteneffectief
Science
Onderwijs
Student
Politiek
Gezondheidscolumn
Ziekten
AIDS en HIV
Alzheimer
Angst en Depressie
Artrose
Astma
Beroerte
Burnout
Candida
Cholesterol
Chronische pijn
Crohn
Depressie
Diabetes
Dystrofie
Eczeem
Fibromyalgie
Hartproblemen
Hoge Bloeddruk
Hooikoorts
Kanker
Migraine en hoofdpijn
Multiple sclerose
Parkinson
Prostaatvergroting
Reuma
RSI
Slaapproblemen
Vermoeidheid
Vrouwenziekten
Meest gebruikte behandelwijzen
Acupunctuur
Manuele Therapie
Supplementen
Homeopathie
Fytotherapie
Natuurgeneeswijze
Antroposofie
Andere behandelwijzen
Energetisch
Bioresonantie
Traditioneel
Biologisch
Manipulaties
Lichaamswerk
Meditatie
Hypnose
Yoga
Qigong
Biofeedback
Overige
Boekbespreking
Spreuken
Tegengif
Documenten
TV programma Uitgedokterd
Engish Articles
DISCLAIMER
Home arrow Meest gebruikte behandelwijzen arrow Fytotherapie arrow Wederom Lyme..nu met Samento
Wederom Lyme..nu met Samento
Share |
Behandelingen van de ziekte van Lyme worden veel besproken. Er is net ook een boek uit over de hele Lyme controverse: Beating Lyme, Understanding thiscomplex and often misdiagnosed disease door Constance A. Bean. Zij is zelf genezen van chronische Lyme. De Lyme kwestie wordt in Medisch Contact van de 3de week van januari 2009 p.105 naar aanleiding van dit boek beschreven als 'Een open beerput!' (In Amerika leidend tot rechtszaken, onderzoeken door overheden en verlies van bevoegdheden van artsen). Lyme is dus hot. Daarom moeten we kritisch blijven kijken als er onbewezen therapievormen voorgesteld worden aan patienten met de ziekte van Lyme.

In een recente nieuwsbrief kreeg IOCOB weer een signaal dat er een nieuwe behandeling van Lyme zou zijn, via de link http://www.tsproducts.nl/upload/file428.pdf. Het gaat in die nieuwsbrief over nieuwe wetenschappelijke gegevens waaruit zou blijken dat bepaalde kruiden bij Lyme zinvol zouden zijn met een preparaat genaamd Samento:

Onze arts-microbiologe reageert kort:

Ik kreeg deze nieuwsbrief ook en zag Lyme alweer langskomen. Op zich is Cat's claw ofwel Uncaria tomentosa een interessante stof. Maar als er alleen maar de Nederlandse pilotstudie is gedaan met Samento (een merknaam), terwijl sommige patiënten co-infecties hadden met Babesia, Rickettsiae (beide foutief gespeld! Ook vele andere spelfouten in deze folder) dan kan het niet echt serieus genomen worden. Voorts is de studie nergens gepubliceerd.

Het is mij ook niet duidelijk hoe precies de patiënten getest zijn, hoe er gerandomiseerd is en bovendien kreeg de hele populatie na 3 maanden allemaal Samento gedurende 9 maanden?  

De vraag dringt zich op: is dit gesponsord door de firma?

Een snelle Pubmed search leert dat Cat's claw=Uncaria tomentosa=Samento in welgeteld 4 serieuze studies is getest en dat er in één studie tegen een aantal orale pathogenen (bv Streptococcus mutans, Staphylococcus spp. en een paar Enterobacteriaceae) getest is. Spirochaeten zijn niet getest en de resultaten zijn allen in vitro.

Er is geen enkel idee over de toe te dienen dosering in vivo.

In een andere studie was er activiteit van een metaboliet van Uncaria tegen Grampositieve bacteriën.

In een andere studie naar medicinale planten uit Peru waren andere dan Uncaria veel actiever.

Er zijn nog een paar studies waarbij de anti-virale activiteit getest wordt, die veelbelovend lijken.

Conclusies daaruit: meer onderzoek is nodig.

Tevens een studie naar de behandeling van osteoarthritis van de knie met Uncaria en nog een ander kruid; deze zouden anti-oxidant én anti-inflammatoire werking hebben. Geen hits als je Uncaria en spirochetes intikt.

Conclusie

Er is dus geen enkele serieuze studie gepubliceerd naar de behandeling bij chronische borreliose ofwel de ziekte van Lyme. Als het al gegeven zou worden aan patiënten met een chronische infectie bestaat er onzekerheid over de dosering. 

Vooralsnog geen reden om het stoplicht voor dit preparaat een groene tint te geven. Klinische studies zijn noodzakelijk. 

 

Share |

Commentaar
Schrijf commentaar
Naam:
Onderwerp:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

kluut - Samento Cat's Claw 12-03-2012 12:23:30
M.,
In uw artikel 'Wederom Lyme..nu met Samento' van ca. 3 jaar geleden schrijft uw arts microbiologe:
Er zijn nog een paar studies waarbij de anti-virale activiteit getest wordt, die veelbelovend lijken.
Kunt u inmiddels meer melden over de uitkomst van genoemde studies?
B.v.d. voor uw reactie.
M.vr.groet
groeneweg - samento 21-07-2010 20:35:59
wat mag het betere dan wel zijn dan samenento cats claw ,farma indusrie is ook niks met al zijn bijwerkingen maar graag een goed advies
 
© Copyright 2012 Stichting voor innovatief onderzoek en onderwijs
van complementaire behandelwijzen. Alle rechten voorbehouden.