Grootste objectieve website voor
 complementaire en alternatieve geneeskunde
Beoordeling
Definities
Maatschappij
Kosteneffectief
Science
Onderwijs
Student
Politiek
Gezondheidscolumn
Ziekten
AIDS en HIV
Alzheimer
Angst en Depressie
Artrose
Astma
Beroerte
Burnout
Candida
Cholesterol
Chronische pijn
Crohn
Depressie
Diabetes
Dystrofie
Eczeem
Fibromyalgie
Hartproblemen
Hoge Bloeddruk
Hooikoorts
Kanker
Migraine en hoofdpijn
Multiple sclerose
Parkinson
Prostaatvergroting
Reuma
RSI
Vermoeidheid
Vrouwenziekten
Meest gebruikte behandelwijzen
Acupunctuur
Manuele Therapie
Supplementen
Homeopathie
Fytotherapie
Natuurgeneeswijze
Antroposofie
Andere behandelwijzen
Energetisch
Bioresonantie
Traditioneel
Biologisch
Manipulaties
Lichaamswerk
Meditatie
Hypnose
Yoga
Qigong
Biofeedback
Overige
Boekbespreking
Spreuken
Tegengif
Documenten
TV programma Uitgedokterd
Engish Articles
DISCLAIMER
Home arrow Ziekten arrow Migraine en hoofdpijn arrow Migraine reguliere Behandeling
Migraine reguliere Behandeling
Share |
hoofd DJKWanneer de hoofdpijn optreedt, zijn er een aantal medicamenten mogelijk om de hoofdpijn te verminderen. Als eerste wordt er gebruik gemaakt van een antibraakmiddel (domperidon) met 1000 mg paracetamol of 1200 mg aspirine (carbasalaatcalcium). Wanneer dit niet helpt, kan gekozen worden voor een antibraakmiddel met de zogenaamde NSAID's, zoals ibuprofen 600 mg of naproxen 500 mg. Mocht ook dit niet werken dan kan een triptaan geprobeerd worden, zoals sumatriptan (Imigran).

Migrainepatienten die vaak een aanval hebben, kunnen profylactisch (preventief) behandeld worden met geneesmiddelen. Gekozen kan worden voor een betablokker, zoals propanolol. Deze betablokker blijkt de aanvallen in frequentie te doen verminderen. Andere medicijnen om migraineaanvallen te voorkomen, zoals amitriptyline, zijn net zo effectief als propanolol.[1] Mocht de migraine rond de menstruatie voorkomen, dan is er een mogelijkheid betablokkers of oestrogenen rond de menstruatie te geven. Een reviewartikel uit 2006 bespreekt de preventieve reguliere en complementaire medicatie voor de migraine.[2]

Hoe migraine ontstaat niet nog niet goed duidelijk. Een van de hypotheses is dat het brein overactief is en dat profylactische medicatie, zoals propanolol, de activiteit van de hersenen doet verminderen.[3]

Sites


Referenties

[1]: Linde K, Rossnagel K. | Propranolol for migraine prophylaxis. | Cochrane Database Syst Rev. | 2004;(2):CD003225.
[2]: Modi S, Lowder DM. | Medications for migraine prophylaxis. | Am Fam Physician. | 2006 Jan 1:73(1):72-8.
[3]: Casucci G, Villani V, Frediani F. | Central mechanism of action of antimigraine prophylactic drugs. | Neurol Sci. | 2008 May;29 Suppl 1:S123-6.

Share |

Commentaar
Schrijf commentaar
Naam:
Onderwerp:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

Dawn2008 - Genezers 27-06-2008 16:48:19
Mijn naam is Alana Kusch. Ik ben een MA-studente aan de Universiteit Leiden. Ik onderzoek traditionele genezers in Nederland. Hebben jullie ook contact met traditionele genezers? Wat proberen jullie met hen te bereiken? Ik probeer zelf met genezers in contact te komen. Ik wil onderzoeken wat zij van de Nederlandse gezondheidszorg vinden en wat er eventueel aan veranderd moet worden zodat zij hun praktijken gemakkelijker kunnen uitoefenen.
Zou u me hiermee kunnen helpen?
Graag hoor ik van u terug!
Met vriendelijke groeten en een fijne dag toegewenst,

Alana Kusch
 
© Copyright 2012 Stichting voor innovatief onderzoek en onderwijs
van complementaire behandelwijzen. Alle rechten voorbehouden.