Grootste objectieve website voor
 complementaire en alternatieve geneeskunde
Beoordeling
Definities
Maatschappij
Kosteneffectief
Science
Onderwijs
Student
Politiek
Gezondheidscolumn
Ziekten
AIDS en HIV
Alzheimer
Angst en Depressie
Artrose
Astma
Beroerte
Burnout
Candida
Cholesterol
Chronische pijn
Crohn
Depressie
Diabetes
Dystrofie
Eczeem
Fibromyalgie
Hartproblemen
Hoge Bloeddruk
Hooikoorts
Kanker
Migraine en hoofdpijn
Multiple sclerose
Parkinson
Prostaatvergroting
Reuma
RSI
Slaapproblemen
Vermoeidheid
Vrouwenziekten
Meest gebruikte behandelwijzen
Acupunctuur
Manuele Therapie
Supplementen
Homeopathie
Fytotherapie
Natuurgeneeswijze
Antroposofie
Andere behandelwijzen
Energetisch
Bioresonantie
Traditioneel
Biologisch
Manipulaties
Lichaamswerk
Meditatie
Hypnose
Yoga
Qigong
Biofeedback
Overige
Boekbespreking
Spreuken
Tegengif
Documenten
TV programma Uitgedokterd
Engish Articles
DISCLAIMER
Home arrow Nieuws arrow Arts geschorst door gebruik Lecher antenne en malaria nosoden
Arts geschorst door gebruik Lecher antenne en malaria nosoden
Share |
Lecher antenneIn de Volkskrant van 10 januari 2008 het volgende bericht over een arts die zijn boekje te buiten ging en bizarre therapievormen gebruikte.Het regionaal tuchtcollege voor de gezondheidszorg in Eindhoven heeft na het bestuderen van dit geval besloten per direct de arts te schorsen. Hij behandelde ernstig zieke patiënten met bizarre alternatieve therapieën. Hij heeft zich volgens het college schuldig gemaakt aan ‘misleiding van de ergste soort’ en mag zijn beroep niet meer uitoefenen in Nederland. Een onderdeel van zijn behandeling was de Lecher antenne, een soort wichelroede, die ook binnen bioresonantie kringen wel gesteund wordt. Het ging om een Belgische arts, die in Belgie gastroenteroloog was. Nosoden worden gebruikt binnen de Electroacupunctuur volgens Voll, die ook een rood-oranje stoplicht gekregen heeft van IOCOB. Rood-oranje en niet rood, omdat er een 40 tal artsen in Nederland en enkele honderden in de wereld met dit systeem werken en beweren therapeutisch zinvol bezig te zijn. We gaven nog steeds daaraan het voordeel van de twijfel. Maar dit soort excessen laat weer eens zien hoe problematisch de bioresonantie en de EAV is in handen van dit soort artsen. De Lecher antenne en nosoden worden bovendien regelmatig gebruikt door niet-artsen, die zich bioresonantie therapeut noemen. Het ging volgens de Volkskrant om het volgende:

Van Eeghem onderzocht op onprofessionele wijze de vaak uitbehandelde en radeloze patiënten, voordat hij hen doorverwees naar de therapeute. Hij gebruikte daarbij een zogeheten Lecher-antenne, een soort wichelroede.

De arts wordt verweten bedenkelijke theorieën te verkondigen en alternatieve therapieën te adviseren, onder de vlag van de reguliere geneeskunde. Het gezondheidscentrum Maria Magdalena noemt zichzelf een centrum ‘waar elke patiënt individueel en globaal benaderd wordt, vanuit een samenwerkend verband tussen de alternatieve, reguliere en kosmische geneeskunde’.

Veel patiënten ondergaan een ‘behandeling op de bank’. In een ruimte staan meerdere banken, gescheiden door gordijnen. Terwijl patiënten een half uur of een uur liggen, ontvangen zij kosmische energie, waarbij ‘goddelijke gidsen’ een beschermende laag over zieke organen leggen. Of zelfs nieuwe organen maken. De resultaten van deze behandeling bespreekt de therapeute met de patiënt, zodra zij deze gegevens heeft doorgekregen via een ‘goddelijke bron’. Een bankbehandeling kost 35 euro.

Een andere geneeswijze gaat ervan uit dat de patiënt is besmet met een infectie van een gemuteerde parasiet, door Van Eeghem malariamutant genoemd. Een hypothese die door geen enkele andere arts of wetenschapper wordt gedeeld, concludeert het tuchtcollege. De behandeling met ethanol, verrijkt met ‘energie van de malarianosode’, blijkt gewone jenever, die op deze manier wordt doorverkocht met 1.000 euro winst per liter.

Helaas zijn er in Nederland nog steeds artsen en therapeuten te vinden die gebruik maken van Lecher antennes en de patient wordt dan ook gadviseerd zich niet in te laten met dergelijke artsen en therapeuten. Vooral binnen de bioresonantie is deze diagnose methode te vinden.

Lecher antenne, biotensor, EAV en bioresonantie

In het internet zijn veel sites te vinden van therapeuten die een van de bovengenoemde vormen van behandelen inzetten en het komt regelmatig voor dat ze 2 of meer tegelijk inzetten. Zo zijn er mensen die de Lecher antenne samen met de biotensor gebruiken. De biotensor bespraken we elders op de IOCOB site.

Over de Lecher antenne citeren we het volgende:

De Lecher-antenne is ontworpen door de Duitse natuurkundige R. Schneider en bestaat uit een kunststof plaatje van epoxyglas waarop een koperen Lechertransmissieleiding is gemonteerd.De Lechertransmissieleiding is voorzien van een maatverdeling waarop met behulp van een schuifje de diverse golflengtes kunnen worden ingesteld. Aan het kunststof plaatje zijn twee handgrepen bevestigd en in één van deze handgrepen bevindt zich een magneetstaafje waardoor naar keuze een positieve of een negatieve polariteit kan worden ingesteld (links of rechts draaiend).

En over het gebruik in de geneeskunde:

De diverse frequenties van het menselijk organisme en de daarbij behorende golflengtes zijn met behulp van de Lecher-antenne te meten.De verschillende golflengtes horen bij een bepaald orgaan, bij een bepaald stelsel, of een bepaalde aandoening. Als men met de Lecher-antenne over een bepaald orgaan gaat, dan zal de antenne een aantal malen uitslaan, waarna bepaald kan worden in welke mate een orgaan gezond dan wel pathologisch is. Zo kan men in korte tijd veel informatie inwinnen over de energetische toestand van het lichaam en zijn verschillende organen.

Het gebruik van de termen frequenties en golflengtes die horen bij bepaalde organen en dat men snel informatie kan verkrijgen, is typerend voor alle vormen van bioresonantie. Grote claims en pseudowetenschappelijk taalgebruik is het kenmerk in al de bovengenoemde stromingen.

Veel patienten geloven in deze methodieken omdat er iets gemeten wordt en meten is immers weten....

Gerelateerde artikelen

Share |

Commentaar
Schrijf commentaar
Naam:
Onderwerp:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
© Copyright 2012 Stichting voor innovatief onderzoek en onderwijs
van complementaire behandelwijzen. Alle rechten voorbehouden.