Grootste objectieve website voor
 complementaire en alternatieve geneeskunde
Beoordeling
Definities
Maatschappij
Kosteneffectief
Science
Onderwijs
Student
Politiek
Gezondheidscolumn
Ziekten
AIDS en HIV
Alzheimer
Angst en Depressie
Artrose
Astma
Beroerte
Burnout
Candida
Cholesterol
Chronische pijn
Crohn
Depressie
Diabetes
Dystrofie
Eczeem
Fibromyalgie
Hartproblemen
Hoge Bloeddruk
Hooikoorts
Kanker
Migraine en hoofdpijn
Multiple sclerose
Parkinson
Prostaatvergroting
Reuma
RSI
Vermoeidheid
Vrouwenziekten
Meest gebruikte behandelwijzen
Acupunctuur
Manuele Therapie
Supplementen
Homeopathie
Fytotherapie
Natuurgeneeswijze
Antroposofie
Andere behandelwijzen
Energetisch
Bioresonantie
Traditioneel
Biologisch
Manipulaties
Lichaamswerk
Meditatie
Hypnose
Yoga
Qigong
Biofeedback
Overige
Boekbespreking
Spreuken
Tegengif
Documenten
TV programma Uitgedokterd
Engish Articles
DISCLAIMER
Home arrow Nieuws arrow Nieuwe medische technieken nauwelijks getest
Nieuwe medische technieken nauwelijks getest
Share |

Nieuwe medische technieken nauwelijks getest..dat wisten we natuurlijk al lang. Vooral binnen de snijdende vakken heerst niet een 'bewijs' cultuur. Dat is ook nog bizar in het licht van het continu roepen om bewijs door dr Renckens, die gynaecoloog is. Hij voert regelmatig een keizersnede uit, maar enkele dagen geleden kwam de Cochrane kring met het opzienbarende bericht dat niemand weet wat de beste wijze van opereren is, omdat dat nooit goed getest is... Nu gaf de nieuwe hoogleraar Erik Buskens uit Groningen bij zijn inauguratie een mooi beeld. Het interview in NRC (19 juli 2008) spreekt voor zich.

Medische technieken worden nauwelijks getest. Men gaat op het gevoel af. En dat is vaak een soort loodgieters-gevoel. Veel mooie dingen zijn daardoor ontstaan. Maar voordat je ze toepast, zou je ze eigenlijk eerst willen toetsen. Of het ook werkt zoals je hoopt. En dat gebeurd nog vrijwel niet.

Nog een belangrijk kader waarbinnen de discussie over bewezen effecten van alternatieve geneeskunde  zich mag bewegen. Laten we stoppen met 2 maten meten. Als een gynaecoloog een keizersnede mag uitvoeren zonder te weten wat de beste handeling is, is het absurd BTW te gaan heffen op alternatieve geneeskunde omdat die niet bewezen zouden zijn... Toch?

Gerelateerde artikelen

Share |

Commentaar
Schrijf commentaar
Naam:
Onderwerp:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

Anoniem 27-04-2010 11:54:03
ja
 
© Copyright 2010 Stichting voor innovatief onderzoek en onderwijs
van complementaire behandelwijzen. Alle rechten voorbehouden.