Grootste objectieve website voor
 complementaire en alternatieve geneeskunde
Beoordeling
Definities
Maatschappij
Kosteneffectief
Science
Onderwijs
Student
Politiek
Gezondheidscolumn
Ziekten
AIDS en HIV
Alzheimer
Angst en Depressie
Artrose
Astma
Beroerte
Burnout
Candida
Cholesterol
Chronische pijn
Crohn
Depressie
Diabetes
Dystrofie
Eczeem
Fibromyalgie
Hartproblemen
Hoge Bloeddruk
Hooikoorts
Kanker
Migraine en hoofdpijn
Multiple sclerose
Parkinson
Prostaatvergroting
Reuma
RSI
Vermoeidheid
Vrouwenziekten
Meest gebruikte behandelwijzen
Acupunctuur
Manuele Therapie
Supplementen
Homeopathie
Fytotherapie
Natuurgeneeswijze
Antroposofie
Andere behandelwijzen
Energetisch
Bioresonantie
Traditioneel
Biologisch
Manipulaties
Lichaamswerk
Meditatie
Hypnose
Yoga
Qigong
Biofeedback
Overige
Boekbespreking
Spreuken
Tegengif
Documenten
TV programma Uitgedokterd
Engish Articles
DISCLAIMER
Home arrow Meest gebruikte behandelwijzen arrow Supplementen arrow Melatonine geregistreerd voor slapeloosheid!
Melatonine geregistreerd voor slapeloosheid!
Share |
Melatonine is geregistreerd voor slapeloosheid! Ja, ja, wat eerst alleen als alternatief gezien werd, het innemen van melatonine bij slapeloosheid, is nu totaal regulier geworden. Gewoon omdat het nu als geneesmiddel geregistreerd is. Als tablet met een verlengde afgifte van 2 mg melatonine, onder de naam Circadin, daarmee een knipoog gevend aan ons dag- en nachtritme. De farmaceut die de registratie heeft veroorzaakt is Nycomed. In het dossier van Nycomed waren vier gerandomiseerde studies opgenomen, waarvan er een gepubliceerd is in een vaktijdschrift. Wat eerst een supplement was, en dus alternatief en onzin, is nu een regulier middel geworden.

Het middel werkt duidelijk beter dan een placebo, maar we weten niet of het ook beter werkzaam is dan de klassieke slaapmiddelen, omdat vergelijkend onderzoek nog niet gedaan is. 

Er zijn inmiddels ook nieuwe middelen in onderzoek op basis van de moleculaire structuur van melatonine, de zogenaamde melatonine-agonisten.

De meest voorkomende bijwerkingen van melatonine zijn hoofdpijn, keelpijn, rugpijn en je zwak voelen (asthenie). 

Share |

Commentaar
Schrijf commentaar
Naam:
Onderwerp:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
© Copyright 2010 Stichting voor innovatief onderzoek en onderwijs
van complementaire behandelwijzen. Alle rechten voorbehouden.